تبلیغات
*** وب سایت احکام شرعی ، مقدم شما مؤمنین را گرامی می دارد *** پاسخگویی به سوالات اعتقادی ، شرعی ، شبهات و مشاوره دینی خانواده توسط کارشناس محترم وب سایت جناب آقای محمد فتحیان حفظه الله احکام شرعی - سؤإال112

احکام شرعی

به وب سایت پاسخگویی به سوالات اعتقادی، شرعی و ردّ شبهات خوش آمدید

سؤإال112

 

س: سلام.من و شوهرم حدود یکسال پیش بخاطر خطرات جانی که در ایران داشتیم به اروپا فرار کردیم اما اینجا جواب منفی گرفتیم و من باردار بودم و بخاطر اینکه اینجا قبول شویم در کلیسا توسط کشیش غسل تعمید داده شدیم ولی اینکار فقط از مجبوری بود وما اصلا دوست نداشتیم اینکار را اانجام دهیم, فقط بخاطر گرفتن قبولی. حالا هم مثل گذشته حجاب دارم و نماز میخوانیم و بسیار پشیمانم و مدام توبه میکنم و خیلی میترسم که فرزندم را هم غسل دهند.آیا خدا ما را میبخشد?کمکم کنید لطفا

 

ج: دوست گرامی، سلام علیکم

 

اولویت شما برای انتخاب محل زندگی و مهاجرت باید این می بود که به مکانی بروید که این افعال صورت نپذیرد اما چنانچه شرح دادید شرایط آن را نداشتید و اینکه عسر و حرج شدیدی مترتب می شده. اکنون ازنظر قواعد فقهی شرع مقدّس اسلام شما مرتکب فعل حرام نشدید و اشکالی در به وقوع پیوستن مواردی که منافی با عقاید شماست ندارد(از قبیل غسل تعمید و ...). زیرا زمانی که عملی خلاف اعتقاد انسان، با اشراف جبر برای حفظ جان و یا دین صورت پذیرد، از مصادیق تقیه محسوب می شود و این نیز اشکالی ندارد. مؤیّد اینکه ایمان شما همچنان در برابر خداوند سبحان پذیرفته است نیز نص صریح قرآن است که خود خداوند در سوره مبارکه نحل آیه 106 می فرماید: مَنْ كَفَرَ بِاللَّهِ مِنْ بَعْدِ إیمانِهِ إِلاَّ مَنْ أُكْرِهَ وَ قَلْبُهُ مُطْمَئِنٌّ بِالْإیمانِ ...« كسانى، بعد از ایمان كافر شوند بجز آنها كه تحت فشار واقع شده‏اند در حالى كه قلبشان آرام و با ایمان است... (یعنی شخص مؤمنی ظاهراً مجبور به کفر می شود، درحالیکه از کفر و انجام عمل کفرآلود کراهت دارد و قلبش در ایمان به خدا و احکام دینش استوار است) » بنابراین نگران نباشید! گناهی از شما سرنزده که نیاز به توبه داشته باشد، اما این حالت خشیّتی که در دل نسبت به پروردگار دارید ستودنی ست و یکی از زیباترین مظاهر بندگی است.

اما اکنون وظیفه ی شما این است، باید هر چه درتوان دارید سعی نمایید که در مسیر اعتقادات خود حرکت کنید و خیلی مراقب باشید که اعتقادات ضالّه بر فرزند شما تأثیرگذار نباشد. و انشاالله بهتر آن است تمام تلاشتان را برای تغییر شهر و کشور محل زندگی خود انجام دهید زیرا به نظر می رسد زندگی در چنین محیطی به صلاح شما و فرزند شما نیست.

 

دو توصیه به شما دوست گرامی: 1-توسل و ارتباط خودتان را با امام زمان علیه السلام که اولین و آخرین امید ما انسانها و تنها حجّت حیّ پروردگارند قوی تر از قبل نمایید که انشاالله از امدادهای غیبی ایشان بهره مند خواهید شد، فقط کافی ست که با معرفت و ایمان قلبی نسبت به جایگاه و حقانیت ولی امر خود (حضرت بقیه الله ارواحنا له لفداه) ، از ایشان یاری و استمداد بطلبید. خود ایشان فرمودند که در مراعات حال ما کوتاهی نمی کنند و ما را از یاد نخواهند برد.

2- مداومت بر خواندن دعایی که از ناحیه امام معصوم به شیعیان توصیه شده در عصر غیبت کبری بر خواندن آن مداومت ورزند. این دعای کوتاه معروف به "دعای غریق" است: « یا اللهُ یا رحمانُ یا رحیم، یا مُقلّبَ القلوب، ثَبِّت قَلبی عَلی دینِک.»

 

 

نسئل من الله تعالی مزید توفیقاتکم

 [ جمعه 15 فروردین 1393 ] [ 06:00 ب.ظ ] [ کارشناس محترم وب سایت سرکارخانم نوروزی ] [ نظرات() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار